Nowoczesność i Bezpieczeństwo

SYGNALIZACJA ŚWIETLNA

Budowa systemów związanych z bezpieczeństwem, wymaga dużego doświadczenia i najlepszych dostawców podzespołów. 

FAQ

Sygnalizacja Świetlna

Od wielu lat zajmujemy się budową nowoczesnych sygnalizacji świetlnych. Budujemy z najlepszymi producentami na rynku.
Oferujemy kompleksową budowę nowoczesnych drogowych sygnalizacji świetlnych.

Dziesiątki zrealizowanych sygnalizacji

Budujemy przy realizacji dużych projektów drogowych, jak również realizujmy sygnalizacje świetlne wygrane do realizacji w przetargach publicznych.

Technologia LED i Wideodetekcja

Stosowane przez nas materiały nalezą do jednych z najlepszych na rynku, nowoczesne rozwiązania umożliwiają ekonomiczną i wieloletnią eksploatację.

Historia

Za pierwszą sygnalizację świetlną uznaje się urządzenie zamontowane na skrzyżowaniu ulic Bridge Street i Great George Street w Londynie, niedaleko Pałacu Westminsterskiego; konstruktorem jej był inżynier kolejnictwa z Nottingham John Peake Knight. Sygnalizację uruchomiono 9 grudnia 1868 r.; był to sterowany ręcznie semafor z lampą gazową, która wysyłała zielone i czerwone sygnały. Instalacja działała przez miesiąc, do czasu wybuchu gazu[1].

1914: pierwsza elektryczna sygnalizacja świetlna (zielono-czerwona), Cleveland (USA)

Polska
1926: pierwsza sygnalizacja świetlna została zamontowana na skrzyżowaniu Alei Jerozolimskich i ulicy Marszałkowskiej w Warszawie (po wojnie, wraz z odbudową miast i ulic instalowano równocześnie sygnalizację świetlną)

Sygnalizacje tymczasowe

Budujemy sygnalizacje tymczasowe do sterowania ruchem na przebudowywanych odcinkach dróg i w przypadku realizacji projektów obejmujących organizację ruchu zastępczego.

Skontaktuj się z Nami

Potrzebujesz Eksperta?

Zapraszamy do współpracy